20 rokov ECCO Slovakia v Martine

Rok 2018 je pre ECCO Slovakia iný ako ostatné roky. Pred dvadsiatimi rokmi sa začala písať história obuvníctva v Martine. Dánsky výrobca obuvi sa rozhodol, že vybuduje jednu zo svojich výrobných fabrík v Turci. Veľa ľudí si kládlo otázku prečo práve v Martine, veď tu obuvníctvo nemalo žiadnu tradíciu. Je pravda, v tomto regióne mal silné zastúpenie strojársky priemysel a ešte dávnejšie bylinkári. Ale vhodná lokalita Turca a zručnosť ľudí rozhodli o investícii.

Jednu z májových sobôt ECCO otvorilo brány výrobného závodu nielen pre zamestnancov, ich rodinných príslušníkov, ale aj pre kamarátov a verejnosť. Veď predsa osláviť 20-ročnicu treba. Pripravený program bol naozaj bohatý a každý z návštevníkov si prišiel na svoje.

Ľudová hudba Hanuliakovcov vítala návštevníkov pri príchode do areálu závodu. Celým dňom návštevníkov už tradične sprevádzal moderátor Tibor Kubička. Deti a aj dospelí sa zabavili pri viacerých aktivitách, ktoré zorganizovali animátori z FATRA SKI. Aj futbalový klub FOMAT pripravil rôzne športové súťaže. Na pódiu sa objavil aj kúzelník Peter Šesták, ktorý vykúzlil deťom na tvárach úsmevy. Vyvrcholením programu bolo energické vystúpenie Adama Ďuricu.

Pre návštevníkov bol pripravený aj let balónom, avšak počasie nám neprialo, stále len fúkalo a fúkalo a balón nie a nie vzlietnuť. Veľkému úspechu sa tešili organizované prehliadky závodu. Niekoľkí zamestnanci prezentovali výrobky a produkty, ktoré vyrábajú vo svojom voľnom čase, rôzne šperky, mydlové kytice, bylinkové čaje a veľa iných.

Bol to deň plný zážitkov a aktivít. Každému návštevníkovi poďakujeme za účasť. Len pre zaujímavosť, podujatie navštívilo viac ako 1300 ľudí 🙂

ecco Martin